Navigace

Obsah

Panevropský půlmaratón 2016

Typ: ostatní
Panevropský půlmaratón 2016
V sobotu 20. srpna 2016 se uskuteční již 8. ročník běžeckého závodu na půlmaratónské trati, který je organizován jako společný sportovní podnik svazku obcí Mikroregion Dobrohost a obcí Schönsee, Stadlern a Weiding (sdružených jako Verwaltungsgemeinschaft Schönsee). Hlavními organizátory je pak město Poběžovice a obec Stadlern.

Trať vede úchvatnou přírodou bavorsko-českého příhraničí, v nenapodobitelném prostředí bývalé „železné opony“, přes "zelený" hraniční přechod Schwarzach-Švarcava a nízkým sedlem Českého lesa v blízkosti pramene řeky Radbuzy do cíle v Poběžovicích.

Snahou pořadatelů je tímto závodem podpořit dlouholetou dobrou spolupráci obou partnerských regionů. Do přípravy a realizace projektu je zapojeno na 100 dobrovolníků z obou partnerských regionů. Letošní Panevropský půlmaratón 2016 je spolufinancován Evropskou unií v rámci Dispozičního fondu.

Celá akce nabízí i bohatý kulturní program na startu i v cíli závodu. Pro děti je navíc v Poběžovicích již připraveno sportovní klání v různých atletických disciplínách a tvořivá výtvarná dílna.  

Všichni organizátoři vás srdečně zvou. Věřte, že nebudete litovat. Je to skvělý závod se skvělou atmosférou.

Za organizátory Mgr. Hynek Říha

starosta města Poběžovice a předseda Mikroregionu Dobrohost.


Přílohy

Vytvořeno: 5. 12. 2017
Poslední aktualizace: 5. 12. 2017 10:58
Autor: Správce Webu